Connect with us

Bitcoin

Bitcoin je komodita, tvrdí šéf SEC Gary Gensler. Může to ovlivnit schválení Bitcoin ETF?

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Předseda Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Gary Gensler krátce před 6. červencem, do kdy musí SEC rozhodnout o žádosti o Bitcoin ETF od firmy Grayscale Investments, poznamenal, že z jeho pohledu je jedinou kryptoěnou, která splňuje atributy komodity Bitcoinu.

Šéf SEC Gary Gensler se takovýmto způsobem vyjádřil během rozhovoru v pořadu Squawk Box na CNBC, kde poznamenal, že většina ostatních kryptoměn má vlastnosti připisované cenným papírům.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Někteří, jako Bitcoin – a ten je jediný, o kterém to budu říkat, protože se nechystám zmínit žádný jiný token, avšak moji předchůdci to udělali, je ten, o kterém je možné říkat, že je komodita,“ prohlásil.

James Seyffart, tržní analytik specializující se na ETF fondy v Bloombergu, v reakci na Genslerova slova poznamenal, že ačkoli se jeví jeho prohlášení o Bitcoinu pozitivně, nemusí to stačit k tomu, aby SEC příští týden poprvé schválila Bitcoin ETF.

Erich Balchunas, který je v Bloombergu jeho kolegou, doplnil, že podobné komentáře od Genslera se objevily i v minulosti a konstatoval, že navzdory nim jsou šance na schválení žádosti o Bitcoin ETF od Grayscale minimálně – vyčíslil je na 0,5%, což je podle něj přibližně stejná pravděpodobnost, jako že NY Jets vyhrají Super Bowl.

Na prohlášení Genslera je zajímavé i to, že se odmítá vyjadřovat směrem ke kryptoměně Ethereum (ETH), což vyvstává pochybnosti ohledně její budoucnosti z pohledu klasifikace – je totiž možné, že SEC zvažuje, zda ji podobně jako ostatní kryptoměny nelze vnímat spíše jako cenný papír , což by mohl být pro Ethereum teoreticky regulační problém. Přitom i v nedávno prezentovaném návrhu zákona od Cynthie Lummisové je Ethereum zmiňováno jako komodita.

Mezitím Eric Weiss, který je zakladatelem Blockchain Ivmestment Group, poznamenal, že Gensler je již druhým šéfem SEC, který veřejně hovoří o Bitcoinu jako o komoditě a proto je extrémně nepravděpodobné, že by se tato klasifikace v případě BTC ještě někdy změnila.

Silný lobbing ve prospěch schválení ETF

Pokud jde o téma Bitcoinu ETF a žádosti od Grayscale, doplňujeme zajímavou informaci přímo od žadatele, tedy firmy Grayscale Investments. Ta na Twitteru informovala, že na SEC přišlo mezitím 11 400 dopisů týkajících se její žádosti, přičemž 99,96 % z nich bylo v její prospěch – jinak řečeno lobbovali za schválení prvního spotového ETF na Bitcoinu v USA.

SEC musí své definitivní stanovisko oznámit do příští středy. 6. července 2022, ale může tak učinit i dříve. Analytici jsou nadále skeptičtí, ale Grayscale věří, že jejich žádost má velkou šanci na úspěch. Pokud se tak však nestane, spekuluje se, že by mohla SEC žalovat protože opakovaně tvrdí, že nezná právní důvod, proč by SEC neměla povolit její spotové ETF, když mezitím již povolila několik Bitcoin Futures ETF podle zákonů z roku 1933 i 1940.

Zdroj:cointelegraph.com,cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.