Connect with us

Cardano

Čeká kryptoměnu Cardano (ADA) nejlepší a zároveň i nejhorší den?

Zveřejněno

Cardano
Freepik.com

Cena kryptoměny Cardano (ADA) během posledních 24 hodin posílila o více než 11% své tržní hodnoty a za poslední týden je navzdory nepříznivému vývoji kryptoměnového trhu až v 18% plusu. Důvodem tohoto růstu jsou spekulace o spuštění první velké decentralizované burzy na jejím blockchainu. SundaeSwap přijde už v nejbližších dnech.

SundaeSwap Labs, tvůrci dlouho očekávané DEX pro Cardano, včera na Twitteru oznámili, že spuštění mainnetu SundeaSwap a s ním spojené ISO se uskuteční již 20. ledna, čili už příští týden ve čtvrtek.

K této novince následně gratuloval i Charles Hoskinson, hlavní tvář Cardano a šéf firmy Input Output, která stojí jednak za Cardano, ale pomáhá také tvůrcům SundaeSwap při přípravě jejich platformy. ,,Gratuluji SundaeSwap a jeho ekosystému. Byla to pro ně dlouhá a náročná cesta. Tento kvartál přijde na Cardano mnohem více Dapps, stejně tak se těším i na ně.“

Nahradí euforii bolest hlavy?

Jak už i z vývoje ceny mince ADA vyplývá, do SundaeSwap jsou vkládána velká komunitní očekávání. Jedná se totiž o první velmi potenciální decentralizovaný projekt budovaný na bedrech kryptoměny Cardano. I díky SundaeSwap se tak vlastně může Cardano zbavit své dlouho omílané přezdívky „ghost chain“ (chain duchů, na kterém ve skutečnosti nic nefunguje pozn.red.)

Prvotní šílenství kolem SundaeSwap může však rychle vystřídat bolest hlavy. Cardano totiž v současném stavu podle všeho není schopno kvůli limitům ve škálování zvládnout předpokládaný nápor na tuto decentralizovanou burzu.

Podle dat pool.pm je za posledních 24 hodin blockchain Cardano vytěžen z 94%, aniž by byl SundaeSwap v ostrém provozu. Nemluvě o tom, že mainnet na Cardanu chtějí rozjet i další DApps, které mezitím finišují se svými přípravami. Zmiňuje se například další burza ADAX.

Cardano Pool.pm

Možné problémy avizovaly předem

Problémy se škálováním dokonce avizují i ​​samotní tvůrci SundseSwap. Teprve nedávno zveřejnili blogový příspěvek, ve kterém přiznali, že některé obchody na DEX se mohou realizovat po spuštění mainnetu i hodiny, či dokonce dny.

https://www.kryptonovinky.sk/spuštění-sundaeswap-na-cardano-sa-blizi-mozu-sa-vsak-objavit-problemy/

Používání SundaeSwap tak může být nakonec alespoň ze začátku spíše uživatelskou katastrofou, než něčím, co by se obecně slavilo. V návaznosti na to se mohou objevit mnohá kritická hodnocení, obzvláště ze strany konkurence, která mohou Cardano uškodit.

Že škálování Cardano je něco, co se musí zdokonalit, přitom není žádným tajemstvím. V lednovém blogovém příspěvku to přiznává i článek z dílny hlavní vývojářské firmy Input Output.

Hydra a dočasná řešení

Finálním řešením tohoto problému má být tzn. Hydra, které je dlouhodobou součástí roadmapy Cardano a Hoskinson práce na ní označuje za prioritu roku 2022.

Dočasným řešením by ale mohla být úprava parametrů – například Cardano Improvement Proposals CIP-0031, CIP-0032 a CIP-0033 by mohly zmenšit velikost transakcí a nový Cardano Node (očekávaný v lednu) by mohl rozložit výpočet odměn za staking na celou epochu, čímž by se ušetřilo místo a zlepšil celkový výkon sítě. I o tom se píše ve zmiňovaném článku od Input Output.

Z krátkodobého hlediska se však příchod SundaeSwap na scénu může rychle změnit z euforie ke zklamání. A to minimálně dočasně. Hodně naznačí již první dny po spuštění této platformy.

Zdroj:, iohk.io twitter.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.