Connect with us

Bitcoin

Fidelity chystá podle Wall Street Journal velké bitcoinové oznámení

Zveřejněno

BTC Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Správcovský gigant Fidelity Assset Management podle informací Wall Street Journal zvažuje zpřístupnit možnost investice do Bitcoinu (BTC) i své retailové klientele.

Fidelity, který spravuje více než 34,4 milionu maloobchodních účtů a patří mezi největší správcovské fondy na světě, přemýšlí, že skrze svou mobilní investiční aplikaci zpřístupní právě těmto menším retailovým klientům jednoduchou akvizici BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spekulaci z dílny Wall Street Journal následně ještě více rozvířil Michael Novogratz, CEO investiční banky Galaxy Digital, který na fóru SALT v New Yorku přiznal, že opravdu slyšel o těchto plánech.

,,Malý ptáček v mém uchu mi řekl, že Fidelity brzy přesune své maloobchodní zákazníky do kryptoměn. Doufám, že měl pravdu,” prohlásil.

O společnosti Fidelity je známo, že je pro-bitcoinová, což potvrdily i zprávy z dubna, podle kterých plánuje přinést Američanům možnost šetření si na důchod v bitcoinu skrze spořící účty s označením 401(k), které by umožnily zahrnout BTC do penzijního plánu až do 20%.

Fidelity stejně tak žádala (neúspěšně) o schválení spotového Bitcoin ETF, nebo se zviditelnila v bitcoinové komunitě tvrzením jejího ředitele pro globální makro Jurriena Timmera, který prohlásil, že v roce 2038 může stát BTC až 1 miliardu dolarů (ano miliardu, ne milion).

Pokud by se zvěsti o nových plánech Fidelity v souvislosti s BTC potvrdily, šlo by jen o další důkaz rostoucí institucionální adopce největší kryptoměny u amerických finančních institucí. Nedávno totiž ještě větší gigant – vůbec největší správce aktiv na světě BlackRock (drží aktiva v hodnotě přes 10 bilionů dolarů) oznámil spuštění prvního privátního bitcoinového fondu.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.