Connect with us

Bitcoin

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Když v roce 2014 hackli kryptoměnovou burzu Mt. Gox, ze které vykradli 850 000 BTC v oddobí, kdy byla jednoznačně největší burzou s digitálními aktivy na světě, i ti nejpřesvědčenější Bitcoineři měli oprávněné obavy o budoucnost. Bitcoin (BTC) to naštěstí v době, kdy byl ještě mnohem zranitelnější, zvládl. Kauza Mt. Gox je ale i v roce 2021 něčím, co způsobuje investorům vrásky na čele.

Po krádeži 850 000 BTC z burzy Mt. Gox, kterou v roce 2011 založil Mark Karpales, se nakonec podařilo 145 000 BTC „zachránit“. Pod kontrolu je dostal správce konkurzní podstaty Nobuaki Kobayashi, což odstartovalo dlouholetý soudní proces v Tokiu, v jehož rámci se mělo rozhodnout o tom, jak budou tyto BTC přerozděleny mezi poškozené klienty.

Významný milník nastal koncem října, kdy Kobayashi oznámil, že zhruba 99% věřitelů schválilo návrh plánu obnovy – tzv. . rehabilitační plán. Spor se jinými slovy blíží ke konci a poškozené strany (Kobayashi zastupoval zhruba 24 tisíc klientů) se mohou těšit na finanční kompenzaci – v případě Bitcoinu jde o 145 000 BTC, což při současné ceně BTC činí 8,196 miliardy dolarů. K tomu se přidají také mince Bitcoin Cash, které vznikly po forku BTC.

Distribuce bitcoinů vzbuzuje na trhu obavy

Hlavní investiční ředitel ExpAlpha David Lifchitz upozornil na to, že tyto bitcoiny budou poškozeným klientům distribuovány již v dohledné době, což může na trhu způsobit obavy.

„Problém“ tkví zejména v tom, že tito investoři sice dostanou zpět méně BTC, než jim bylo původně ukradeno, ale cena BTC od roku 2014 je zhruba 100násobně vyšší. Je tedy možné, že nemalá část z nich bude chtít něco prodat.

,,Tak či onak, Mt. Gox je Damoklův meč nad hlavou trhu a nevidím moc reálně, že by Bitcoin příští měsíc stoupl na 100 000 dolarů s touto hrozbou. Velryby se drží pevně, ale moc toho nenakoupili. Myslím si, že si dobře uvědomují blížící se drama Mt. Gox a čekají, až naloží (bitcoiny) během potenciálního nadcházejícího obrovského poklesu. Když bude překážka Mt. Gox odstraněna, Bitcoin bude mít jasnou cestu k dosažení nových maxim, pokud se neobjeví nějaké šílené nařízení, které by mohly pokazit párty,” tvrdí David Lifchitz.

Jak bude probíhat distribuce?

Přestože správce konkurzní podstaty Mt. Gox Kobayashi oznámil schválení rehabilitačního plánu, neexistuje zatím mnoho podrobností o tom, jak a hlavně kdy budou Bitcoiny a Bitcoin Cash poškozeným klientům Mt. Gox distribuovány.

Hodně však naznačují informace, které redakci Kryptonovinky prozradil Čech Jiří Vok, který patří mezi poškozené klienty Mt. Gox a v současnosti se specializuje na těžbu Bitcoinu v Kanadě.

,,Ahojte všichni. Chtěl bych vám osvětlit vyplácení odškodného. Na počátku kauzy jsme byli vyzváni, abychom určili, jak chceme být odškodněni, a to buď v BTC nebo v hotovosti. Většina zvolila BTC, které dostane do blíže určeného krypto účtu (účtu na burze pozn. red.). Podle kalkulace dostane každý poškozený něco málo přes 20% původní částky BTC plus Bitcoin Cash, který byl vygenerován po jednom z forků. BTC bude vyplacen pokud si poškozený na začátku kauzy o BTC požádal.”

Pokud jde o termín, kdy by k distribuci BTC a Bitcoin Cash mohlo dojít, Jiři uvedl: ,,V létě proběhlo hlasování všech kreditorů či souhlasíme a předběžně to vypadá tak, že distribuce by mohla začít v březnu 2022. Co se týče distribuce do privátních účtů, já jsem si již dříve zvolil burzu Kraken, což byla jejich první nabídka, ale teď se jedná také o dalších burzách. Bude to známo brzy.”

Distribuce BTC by následně měla podle informací Jiřiho pokračovat takto: ,,Trustee dá dohromady kreditory, kteří budou mít otevřený účet například na burze Kraken a pošle jednu celu sumu BTC/BCH tomuto správci burzy. Správce burzy bude dále podle instrukcí od správce trustee kreditovat účty kreditorů, tedy naše privátní účty. Takhle to bude fungovat i s ostatními burzami. Vždy půjde o jednu velkou platbu na burzu a ta učiní finální platbu nám kreditorům.”

Portál Wizsec.jp umožňuje vypočítat si pomocí kalkulačky orientační nárok odškodného, ​​přičemž částka, kterou obdrží poškozený klient se odlišuje v závislosti na tom, zda chce brzké vyplacení, nebo si počká na finální verdikt. V případě ochoty počkat „až do finale“ může dostat podle odhadů až 23,45% z toho, co mu bylo původně ukradeno.

Další zajímavé články

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Bitcoin má za sebou nejvýznamnější aktualizaci za 4 roky – Taproot posílí zejména soukromí!

Zdroj: blog.wizsec.jp, Jiří Vok, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.