Connect with us

Kryptoměny

Souboj o psí krypto trůn – Dogecoin nebo Shiba Inu?

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nejvíce zmiňovanou kryptoměnou posledních dnů až týdnů je nepochybně kryptoměna Shiba Inu. Pomohl tomu hlavně raketový růst o stovky procent během pár dní, přičemž více lidí už vidělo blízko scénář, kde Shiba Inu v tržní kapitalizaci předčí Dogecoin. Dnes se blíže podíváme na tento jejich souboj, a zda je to vůbec možné.

Obrovská komunita Shiba Inu

Ve prospěch rivala Dogecoinu hovoří i sociální statistiky. Podle Du Juna, spoluzakladatele kryptoburzy Huobi, se silná maloobchodní základna mincí odráží i na platformách sociálních médií. Na oficiálním twitterovém účtu Shiba má více než 1,1 milionu sledovatelů, což je vyšší počet než většina ostatních kryptoměn / projektů.

,,Shiba je takový magický token, kde maloobchodníci ovládají svět. Mnoho držitelů Shiba nesleduje pohyby BTC, takže je obtížné určit, jakým směrem se bude ubírat tato kryptoměna,“ řekl Darren, aktivní člen komunity Shiba.

Jeho tvrzení podporuje i následující graf, který sleduje korelaci Shiba a DOGE vůči BTC. V tomto ohledu Shiba Inu téměř vůbec nekopíruje pohyby BTC, zatímco Dogecoin je v tomto ohledu mnohem „poddajnější“.

Názory známých osobností

Pokud jde o meme coiny, existují různé názory. Nejslavnějším podporovatelem je bezpochyby Elon Musk. Zveřejnil několik tweetů, které vyjadřovaly podporu DOGE. Dogecoin, již dříve popsal jako „krypto lidu“. První série Muskových tweetů dokázala zvednout hodnotu DOGE až o desítky procent do několika minut od jejich zveřejnění. Musk se také skvěle zavázal dát „skutečný Dogecoin na skutečný měsíc“. V posledních týdnech se však zdá, že Musk na ohledně DOGE ochladl a v jednom bodě vyzval lidi, aby byli opatrní při investování do kryptoměn.

 

Krypto expert Nic Carter mezitím od Dogecoinu mnoho neočekává. Podle jeho slov mnoho retailových obchodníků přijde v dlouhodobém horizontu o peníze, protože v souvislosti se zajímavou technologií tu toho moc není. Pokud jde o Shibu, většina investorů a analytiků si je vědoma toho, že mince se pokouší vyvolat hype na pozadí DOGE, ale Ben Caselin, vedoucí výzkumu a strategie na burze kryptoměn AAX, naznačuje, že místo toho, abychom tuto snahu o hype jednoduše zcela odmítli, je důležité si uvědomit, že to, co vidíme, je masový pohyb retailových obchodníků, jež pohání chamtivost a recese, ale v mnoha případech i neznalost. Takové pohyby jsou vždy nepředvídatelné. Generální ředitel OKEx Jay Hao mezitím poukazuje na to, že komunita Shiba Inu nabírá na intenzitě, a že budeme svědky jejího silného rozvoje.

Větší aktivita na straně Shiba Inu

Pokud se chceme bavit o fundamentálních stránkách, zde jednoznačně dominuje Shiba. Naděje, že Shiba Inu předčí Dogecoin, rostou, přičemž údaje ze sociálních médií ukazují, že první jmenovaný je stále populárnější – přinejmenším mezi uživateli Twitteru. Začátkem tohoto měsíce populární krypto influencer CryptosRUs naznačil, že Shiba Inu je lepší než Dogecoin kvůli množství možností využití a způsobu distribuce této mince.

ShibaSwap, the DEX of the Shiba Inu Ecosystem | by Juan Pellicer | IntoTheBlock | Aug, 2021 | Medium

Shiba Inu také zřejmě ještě více upevňuje své postavení s nedávným partnerstvím s krypto platebním zprostředkovatelem NOWPayments, které podporuje jejich tokeny Shiba, Leash a BONE a zároveň pálí část tokenů – trvale snižuje jejich nabídku v oběhu. Kryptoměna Shiba Inu nedávno zažila den, ve kterém byly denní objemy obchodů dvakrát vyšší než měl Dogecoin za stejné časové období.

Trend jménem NFT

Rovněž Shiba Inu oznámila spuštění vlastních NFT. Víme, že sbírka sestává z 10 000 Shiboshi, pravděpodobně v souladu s jinými sbírkami NFT budou algoritmicky generované na základě sady atributů. Neexistují však žádné informace o tom, z čeho se tyto atributy sestávají. Co víme, je, že ceny se řídí stupňovitým systémem.

Shiba Inu Shiboshis NFTs

Prvních 3 000 bude stát 0,1 ETH, dalších 5 000 bude stát 0,2 ETH a konečných 2 000 bude stát 0,3 ETH. Shiboshi je však možné koupit pouze pomocí leash, jednoho ze tří hlavních tokenů v ekosystému Shiba Inu. Ostatní jsou Shiba a BONE. Shiboshi nejsou jen NFT. Budou také tvořit postavy v nadcházející hře. Různé atributy poskytnou konkrétní funkce. Zmíněné byly například laserové oči, které poskytují schopnosti útoku na dálku.

V této oblasti Dogecoin absolutně nemá co nabídnout a úplně zaspal aktuální dobu a trendy. V podstatě jeho jediným hnacím motorem byl Elon Musk, ale zdá se, že už vyhasl.

Shrnutí

Dogecoin byl první, ale zaspaný (téměř nulový) vývoj nezachrání už ani občasné tweety Elona Muska, které s cenou DOGE už téměř vůbec nehýbou. Na druhé straně, Shiba Inu díky vysoké aktivitě a plavbě naproti trendům jako NFT si získává stále větší popularitu. O tom svědčí i cena. Zatímco DOGE je oproti svému ATH v mínusu téměř 70%, Shiba svá maxima nedávno atakovala, přičemž aktuálně je přibližně 30% v mínusu oproti těmto hodnotám. Přestože se flippening často zmiňuje při kryptoměně Ethereum, vypadá to, že brzy se můžeme dočkat flippeningu na psím krypto trůnu.

Na vysokých objemech a pohybech cen tokenu Shiba lze rovněž slušně profitovat. Náš automatický trading bot obchodující Shiba je nejziskovějším botem posledních dnů. Detaily o trading botech si můžete přečíst níže v tomto článku a rovněž se můžete přidat do bezplatné Telegram skupiny, kde často řešíme vhodné páry a nastavení pro trading boty. Boti jsou tak vhodní i pro začátečníky, kteří si netroufají obchodovat ručně.

Přečtěte si zajímavé novinky

Coinbase spustí vlastní NFT trh – Bude však jiný než OpenSea

Na cestě za Polkadot parachainami: Známe termíny DOT aukcí! (8. díl)

Star Atlas: NFT play-to-earn hra s kosmickou tématikou, která vás dostane

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

zdroj: Yahoo, Benzing, Coindesk

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne