Connect with us

Ethereum

Vývojáři Ethereum spouštějí testnet Sepolia – přechod na PoS o krůček blíž?

Zveřejněno

Ethereum
Pixabay.com

Ethereum na Proof of Stake (PoS) je opět o krůček blíže – po úspěšném spuštění merge na testnetu Ropsten vývojáři ETH realizovali spuštění zkušebního provozu sloučení současného Ethereum s Ethereum na PoS i na testnetu s názvem Sepolia.

Testnet Beacon Chain Sepolia byl spuštěn a připravil další půdu pro testování sloučení (merge), které mohou poskytnout vývojářům Ethereum další cenné technické poznatky. Po sloučení s Beacon chainem totiž začne testnet Sepolia dosahovat konsensu pomocí Proof of Stake a ne současného Proof of Work a tedy de facto může odhalit problémy, které by mohly nastat ještě předtím než dojde ke sloučení obou sítí naostro.

Testovací merge (spojení současného a budoucího Ethereum) jsou pro core-developery Ethereum stejné jako vývojáře aplikačních řešení na tomto blockchainu nezbytností, protože ještě před finálním sloučením potřebují pochopit, co mohou od nového ETH očekávat a na co se mají připravit.

Testnet Sepolia byl spuštěn již v říjnu 2021. Vývojář Ethereum Tim Beiko, který má na starosti celý merge, o pár měsíců později informoval, že bude nástupcem testnetu Ropsten, který bude časem vyřazen. Jinak řečeno nyní po spuštění testnetu Sepolia budou vývojáři podle všeho vyzváni, aby migrovali svou práci z Ropsten právě do ní, aby se předešlo komplikacím.

Ať už jde o Ropsten nebo Sepolii, jde o prostředí, ve kterých může dojít chybám na rozdíl od momentu, kdy dojde k merge přímo na mainnetu, kde už nebude prostor k žádným omylům, protože ty by mohly mít vážné až fatální následky pro celé Ethereum .

Vývojáři druhé nejznámější kryptoměny tvrdí, že k přechodu Ethehreum na Proof of Stake by stále mohlo dojít koncem srpna 2022 a to navzdory nedávným technickým problémům a odložení difficulty bomb.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.