Connect with us

Bitcoin

Banky ve spojení s kryptoměnami čeká velký rok 2022. Naznačili to američtí regulátoři

Zveřejněno

Zákon Bitcoin
Pixabay.com

Začátkem letošního roku odstartovali proces příprav na novou éru kryptoměn tři přední američtí bankovní regulátoři – Rada guvernérů federálního rezervního systému (FED), Federální korporace pro pojištění vkladů (FDIC) a kontrolor měny (OCC). Včera ve společném prohlášení o této iniciativě prozradili více.

FED, FDIC a OCC si již v první polovině letošního roku stanovily pro rok 2022 ambiciózní plán spojený s kryptoměnami, v jehož rámci by se mělo rozhodnout o otázkách, které se týkají bankovních možností při emisi stablecoinů, nebo správy kryptoměn v jejich režii (custody služeb).

Cílem FED, FDIC a OCC bylo prozkoumat rizika, identifikovat stávající předpisy a najít v nich mezery. V rámci toho sledovali možnosti a aktivity amerických bank, které se rozhodly, že chtějí pro své klienty spravovat kryptoměny, nebo jim je alespoň umožňovat kupovat a prodávat. Také sledovaly a nadále sledují iniciativy spojené s použitím kryptoměn jako kolaterálu při půjčkách či používání stablecoinů na platby.

V rámci těchto procesů si nakonec stanovili pro rok 2022 ambiciózní roadmapu, podle které by se mohl bankovní sektor již příští rok výrazně přiblížit kryptoměnám. ,,Na základě této předběžné a základní práce na úrovni zaměstnanců agentury jsme identifikovali několik oblastí, ve kterých je zaručena dostatečná veřejná jasnost. Výsledkem je, že agentury vyvinuly plán pro kryptoaktiva.”

Samotnou náplní jejich společného plánu pro rok 2022 nakonec je „poskytnout větší jasnost v tom, zda úschova (custody), nákup a prodej kryptoměn, půjčky spojené s kryptoměnami, vydávání stablecoinů a jejich držba, jsou pro regulované instituce právně přístupné a pokud ano, jaké povinnosti s tím spojené vyplývají z pohledu zákona pro samotné banky.“

,,Agentury také vyhodnotí uplatňování standardů bankovního kapitálu a likvidity na kryptoměnová aktiva pro aktivity zahrnující americké bankovní organizace a budou pokračovat ve spolupráci s basilejským výborem pro bankovní dohled v rámci jeho konzultačního příspěvku v této oblasti,” píše se ve společném dokumentu.

Chervinsky očekává nesmírně důležitý rok

V reakci na společné stanovisko FED, FDIC a OCC známý blockchainový právník Jake Chervinsky z americké Blockchain Association na Twitteru mnohomluvně konstatoval:

,,Když jsem se připojil tento měsíc k Blockchain Association, řekl jsem, že několik následujících let bude nejdůležitějších v historii kryptoměn ve spojení s politickými a právními otázkami. Dříve i později. Zde je důkaz: Významní američtí bankovní regulátoři právě dokončili svůj plán pro kryptoměny a řekli, že rok 2022 bude velkým rokem. Připravte se.”

Další zajímavé články

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne