Connect with us

Cardano

Cardano posílilo o 10% – co pomohlo růstu ceny ADA?

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: Pixabay.com

Kryptoměna Cardano (ADA) zažila v předchozích týdnech výraznou cenovou korekci, které kromě všeobecného ochladnutí nálady na altcoinovém trhu přispěly i negativní zprávy o delistování mincí ADA z platformy eToro k 31. prosinci 2021. V průběhu posledních hodin však hodnota ADA výrazně posílila.

Podle portálu Coingecko.com kryptoměna Cardano (ADA), která je šestou největší digitální měnou na trhu, aktuálně ztrácí na své historické cenové maximum až 45%. Dosáhla ho 2. září 2021, kdy bylo možné jednu minci ADA koupit za 3,09 USD. Aktuální cena je pouhých 1,68 USD, ale je vyšší zhruba o 10 procent v porovnání s cenou, za kterou se ADA obchodovala v úvodu týdne.

K odrazu ceny ADA od lokálního dna přispěly informace o blížícím se příchodu první velké decentralizované burzy (DEX) na jejím blockchainu. Cardano totiž už umožňuje tvorbu smart kontraktů, ale dosud na svá první významná aplikační řešení stále čeká. Jejich příchod komplikuje neexistence lepšího uživatelského vývojářského prostředí – to by se však mělo změnit již brzy příchodem Plutus Application Backend (PAB).

Bez PAB je vývoj decentralizovaných aplikací na Cardano komplikovanější, ale některé vývojářské týmy to od prací na prvních Cardano Dapps neodradilo. Do této kategorie lze zařadit decentralizovanou burzu (DEX) SundaeSwap, která je zřejmě vůbec nejočekávanějším nezávislým projektem, který aktuálně vzniká na Cardano.

Ceně pomohly zprávy o testnetu SundaeSwap

Tvůrci SundaeSwap, DEX, který svou povahou připomíná SushiSwap z Ethereum či PancakeSwap z Binance Smart Chainu, ve středu oznámili, že v neděli 5. prosince zpřístupní svůj testnet. Na Twitteru k tomu dodali: ,,Kdo je připraven ochutnat nějaké příchutě?”

Tvůrci SundaeSwap zdůrazňují, že půjde jen o testnet, ale komunitu žádají, aby se do něj intenzivně zapojila. Odhalení problémových míst může totiž urychlit proces spuštění mainnetu, tedy ostré verze.

,,Účelem této testovací verze je identifikovat všechny chyby, které pocházejí z používání aplikace tisíci uživateli s čerstvýma očima, na rozdíl od vývojářů a auditorů, kteří na tom pracovali měsíce,” uvedli vývojáři, kteří přiznali, že očekávají objevení více chyb.

Na vývoji SundaeSwap má pomáhat také tým Input Output stojící za vývojem samotného blockchainu Cardano. SundaeSwap by měl být před spuštěním podroben i nezávislému bezpečnostnímu auditu.

Kromě SundaeSwap by v dohledné době na mainnetu Cardano mohly spatřit světlo svět i DeFi projekty Liqwid Network, Adax, Ardana či Charli3.

Certifikáty a příchod PAB

Charles Hoskinson, hlavní tvář Cardano a CEO Input Opput nedávno oznámil, že v příštím roce spustí aplikační řešení s certifikačním procesem pro decentralizované aplikace postavené na Cardano. Projektům se budou udělovat tři typy certifikátů. Hoskinson věří, že to pomůže lepší orientaci uživatelů Cardano a prevenci před mnoha podvodnými aplikacemi, na něž doplatili oklmaní uživatelé Dapps na Ethereum či Binance Smart Chainu.

Pokud jde o zmiňovaný Plutus Application Backend (PAB) Hoskinson před pár dny uvedl, že by mohl být k dispozici na mainnetu někdy na přelomu let. PAB by měl výrazně urychlit tvorbu Dapps na Cardanu, jelikož v současnosti je psaní smart kontraktů na tomto blockchainu poměrně komplikované.

Další zajímavé články

Máte strach z pádu ceny Bitcoinu? Microstrategy ho nemá, koupila další za 414 milionů dolarů

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.