Connect with us

Cardano

Hardfork Vasil na Cardano (ADA) se odkládá – spuštěn by měl být v červenci

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: Unsplash.com

Společnost IOHK stojící za vývojem kryptoměny Cardano (ADA) oznámila, že odkládá spuštění dlouho očekávaného hardforku Vasil, který by měl zlepšit škálování tohoto blockchainu a vylepšit tak zážitek z používání decentralizovaných aplikací (Dapps) na Cardano.

Informaci potvrdil na Twitteru i zakladatel Cardano a CEO Input Output Charles Hoskinson, který uvedl, že původní datum spuštění hardforku Vasil stanovený na 29. června se odkládá o přibližně měsíc – nové datum specifikováno nebylo a uvedeno bylo jen to, že k hardforku dojde pravděpodobně v poslední červencový týden.

Vasil už funguje na testnetu, ale Hoskinson tvrdí, že v současném období, kdy trh vyplašil kolaps kryptoměny LUNA a jejího algoritmického stablecoinu UST a problémy má i platforma Celsius, se rozhodli raději celé řešení ještě jednou důkladně zkontrolovat přirovnáním ke konstatování „dvakrát měř a jednou řež“, ale IOHK nyní raději zvolilo taktiku „třikrát měř a jednou řež.“

Sedm chyb, ale žádná vážná

Situaci o něco detailnější v blogovém příspěvku na webu IOHK vysvětlil vývojář Nigel Hamsley, který poznamenal, že jsou sice mimořádně blízko k dokončení prací na Vasil, ale „stále existuje sedm chyb, které zůstávají nevyřešeny, vyžadují další práci.“ Zároveň však zdůraznil, že žádná z těchto chyb není kategorizována jako závažná.

,,Práce na Vasil byla dosud nejkomplexnějším programem vývoje a integrace z více úhlů pohledu. Je to náročný proces, který vyžaduje nejen značnou práci od vývojářských týmů, ale také úzkou koordinaci v rámci celého ekosystému,“ doplnil.

Hardfork Vasil bude největší inovací na Cardano od hardforku Alonzo ze září 2021, který s sebou přinesl možnost psaní smart kontrakrtů na této decentralizované platformě. Vasil s sebou přináší celkem čtyři vylepšení sítě s označeními CIP31, CIP32, CIP33 a CIP40.

Teoreticky jsou tyto inovace navrženy tak, aby zmenšily velikost transakcí a tím zvýšily propustnost sítě, což pomůže i ke snížení transakčních poplatků a tedy následně umocní uživatelský zážitek z používání Dapps na Cardano.

Největším konkurentem je Ethereum

Cardano je aktuálně podle tržní kapitalizace sedmou největší kryptoměnou na trhu, ale pokud by se do této metriky nezapočítávaly stablecoiny, tak většími kryptoměnami jsou jen Bitcoin, Ethereum a Binance Coin. Hlavní konkurencí pro Cardano je Ethereum, protože tyto dvě kryptoměny soupeří o pozici lídra v sektoru decentralizovaných smartchainů. Adopce Ethereum je mnohonásobně vyšší, ale Cardano má výhodu v tom, že už funguje na Proof of stake konsensu, na který se Ethereum jen chystá. Včera jsme vás informovali, že Ethereum k tomu udělalo další krok spuštěním testnetu Sepolia.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.