Connect with us

Bitcoin

El Salvador využil propadu ceny Bitcoin k jeho dalšímu nákupu

Zveřejněno

El Salvador
Pixabay.com

El Salvador jako první země na světě, která učinila z Bitcoinu zákonné platidlo, pokračuje v jeho nákupech. Podobně jako v předchozích případech k tomu využila čas, kdy cena Bitcoinu výrazněji klesla.

Prezident El Salvadoru Nayib Bukele v pátek oznámil, že koupili dalších 100 BTC, čímž zvýšily jejich počet, které mají pod kontrolu na 1220 BTC, což je v současnosti ekvivalent 66,5 milionu dolarů. Nejnovější investice v podobě koupě 100 BTC činila částku přesahující 5 milionů USD.

Bukele k nákupu poznamenal, že k investici do BTC využili „20% slevu“, jelikož Bitcoin se po včerejším propadu k ceně 54 000 USD obchoduje za zhruba 20% levněji, než v době jeho historických maxim na úrovni 69 000 USD, kterého dosáhl 10 .listopadu. Důvody propadu ceny BTC jsme shrnuli v tomto článku.

El Salvador koupil první BTC 7. září, v den, kdy se stal BTC v této zemi zákonným platidlem. Zisky z těchto investic používá k budování infrastruktury – sem lze zařadit projekt budování 20 škol a velké nemocnice pro zvířata.

Země však nakoupené bitcoiny neprodává. Za zisk považuje rozdíl mezi nákupní cenou BTC a jeho tržní cenou. Pokud je tržní cena vyšší, kapitál na investice čerpá z bitcoinového trustu, který vznikl 7. září a činil počáteční hodnotu 150 milionů dolarů.

Bukele nedávno představil i ambiciózní projekt budování tvz. „Bitcoin City”. Jeho financování bude zpočátku řízeno díky světově prvním bitcoinovým dluhopisům v hodnotě 1 miliardy dolarů. Počítá se však s tím, že na dokončení projektu bude zapotřebí více než 17 miliard dolarů. Tématu jsme se podrobněji věnovali zde.

Další zajímavé články

eToro kvůli obavám delistuje kryptoměnu Cardano (ADA) – Důvod k obavám?

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.