Connect with us

Cardano

eToro kvůli obavám delistuje kryptoměnu Cardano (ADA) – Důvod k obavám?

Zveřejněno

Cardano
Zdroj: Pixabay.com

Kryptoměna Cardano (ADA) dosud nebyla spojována se zvýšeným zájmem regulačních orgánů. Po úterním vyhlášení eToro se to však zřejmě mění – úspěšný izraelský broker se totiž rozhodl Cardano po boku kryptoměny Tron (TRX) delistovat ze své nabídky pro americký trh a to nejpozději do konce roku 2021.

Podle oznámení eToro po 31. prosinci 2021 již nebudou mít američtí zákazníci možnost otevírat nové pozice spojené s kryptoměnami Cardano (ADA) a Tron (TRX). Kromě toho peněženky, v jejichž rámci jsou obchody s nimi spojeny, budou funkční pouze do konce prvního čtvrtletí 2022.

„Přinutily“ je regulační obavy

Společnost eToro uvedla, že k tomuto kroku přistoupila z regulačních obav. Zejména ve spojení s kryptoměnou ADA to však mnohé překvapilo, jelikož v souvislosti s Cardanem se dosud v tomto kontextu nikdy nemluvilo.

Pokud jde o regulační obavy, burzy delistují velké kryptoměny s vysokou likviditou zejména ze dvou důvodů. Buď jde o kryptoměnu, jejíž anonymita brání sledování transakcí, což se vůbec nelíbí regulátorům (z takového důvodu byly delistovány na mnoha burzách kryptoměny Monero či Zcash), nebo se v souvislosti s ní spekuluje, zda se nejedná o cenný papír. V tomto směru je nejžhavější diskuse ve spojitosti s kryptoměnou XRP, jejíž tvůrce firma Ripple již delší dobu vede soudní spor v této otázce s Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC).

Cardano nemá pokročilé prvky anonymity, jako mají Monero či Zcash. Tvůrci Cardano se dokonce snaží, aby její transakce byly v souladu s regulačními představami, což potvrzuje i partnerství s onchain analytickou firmou Confirm, která pomáhá při sledování tohoto blockchainu. I proto je pravděpodobnější, že eToro se obává označení mincí ADA jako cenných papírů.

Charles Hoskinson reagoval

Na oznámení o delistování Cardano z eToro stihl již reagovat zakladatel této kryptoměny a CEO firmy Input Output, která má na starosti její vývoj, Charles Hoskinson. Ten nejprve nazval krok eToro za výsledek „strachu, nejistoty a dezinformace“. Následně však pokračoval:

,,Od eToro jsme neměli žádné náznaky, že by k tomu mohlo dojít, což je dost nešťastné. Mohli jsme alespoň lépe pochopit jejich důvody,“ uvedl a pokračoval: ,,Dosud jsme nedostali nic. Od regulátorů nám nic nepřišlo. Nepřišlo žádné předvolání. Žádná zpráva od žádné regulační agentury. Nepřišly nám žádné výhrůžky o žalobách. To je důvod, proč jsme byli z této informace tak překvapeni.”

Hoskinson následně upozornil, že Cardano je již kótováno i na japonských burzách, přičemž Japonsko má nejpřísnější a nejsilnější regulaci kryptoměn, což má být důkaz, že japonští regulátoři mince ADA za problémové nevnímají. Investorům z USA zase připomněl, že Cardano je nadále kótováno na regulačně přijatelnější americké burze Coinbase.

Při tématu regulací ve spojení s Cardanem částečně zůstal i vedle toho, jak informoval, že se chystají zaměstnat dalších 100 lidí, na což vyčlenili rozpočet 25 milionů dolarů. Značná část tohoto rozpočtu by měla být určena právě pro komunikaci s regulátory. Jinak řečeno, v rámci nového balíku zaměstnanců zřejmě přijdou do Input Output i specialisté na tento sektor.

Další zajímavé články

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zdroj: cointelegraph.com, cryptosrus.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne