Connect with us

Kryptoměny

Nová německá vláda zahrnula kryptoměny do koaliční dohody

Zveřejněno

Nemecko
Zdroj: Pexels.com

Nově vznikající německá vláda, která nahradí šestnáctiletou éru Angely Merkelové, zmínila v rámci své koaliční dohody kryptoměny, což naznačuje, že nově vznikající významný tržní segment vnímá Německo velmi vážně.

Tři německé politické strany levicově orientovaní Sociální demokraté (SDP), Strana zelených a pravicově orientovaní Svobodní demokraté, našli shodu ve 177-stranové dohodě o koaličním partnerství. Její součástí je odstavec, který řeší digitální aktiva.

Strany se shodly, že potřebují společný evropský dohled nad krypto sektorem. ,,Zavazujeme se dosáhnout, aby poskytovatelé služeb spojených s kryptoměnami uměli důsledně identifikovat jejich skutečné vlastníky,” uvedli.

Kontrolní úřad Evropské unie by podle nich měl nejen sledovat tradiční finanční sektor, ale zabránit i tomu, aby se kryptoměny využívaly k praní špinavých peněz a financování terorismu.

Evropská unie vnímá kryptoměny velmi vážně

Jak upozorňuje portál Cointelegraph, Evropská rada, která řídí politickou agendu Evropské unie, přijala nedávno dva návrhy spojené s kryptoměnami s názvy “Nařízení o trzích s kryptografickými aktivy (MiCA) a “Zákon o digitální provozní odolnosti”.

Zejména MiCA, který byl původně nahrnut již v září 2020, má za cíl vytvořit regulační rámec pro trh kryptoaktiv, který podporuje inovace v tomto odvětví a čerpá z potenciálu kryptoměn. Musí však být ještě ratifikován Evropským parlamentem. Pokud by se tak stalo, vyplývaly by pro emitenty kryptoměn přísnější požadavky. Zákon však obchází utility tokeny a nezaměnitelné tokeny (NFT), které jsou zdá se mimo jeho rozsah.

Pokud jde o Německo, to je obecně vnímáno jako crypto-friendly země. Letos Němci povolili investice do digitálních aktiv. institucionálním spezial fondem a to až do výše 20% jejich spravovaných aktiv. Tyto fondy spravují více než 1,8 bilionu eur.

Další zajímavé články

eToro kvůli obavám delistuje kryptomenu Cardano (ADA) – Důvod k obavám?

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.