Connect with us

Bitcoin

Šéf BoE: Rozhodnutí El Salvadoru učinit z Bitcoinu zákonné platidlo je alarmující

Zveřejněno

El Salvador
Zdroj: Pexels.com

Guvernér anglické centrální banky Bank of England (BoE) Andrew Bailey navázal na nedávná vyjádření Hillary Clintonové a Mezinárodního měnového fondu (MMF), kteří stejně jako on vyjádřili obavy z adopce Bitcoinu.

Andrew Bailey si myslí, že rozhodnutí El Salvadoru učinit z Bitcoinu zákonné platidlo je alarmující, protože spotřebitelé v této zemi budou doplácet na jeho extrémní volatilitu.

Pravdou je, že Bitcoin se volatilitě nevyhnul ani od momentu, kdy se v této středoamerické zemi stal oficiálním platidlem. V den kdy se tak stalo, 7. září, stál 43 000 USD, následně klesl ještě níže, ale 10. listopadu byl na historických maximech 69 000 USD. Dnes se obchoduje za zhruba 54 000 USD.

,,Znepokojuje mě, že si ho nějaká země vybrala jako svou národní měnu,” řekl Bailey během svého vystoupení na Cambridge University. Vedle toho naznačil obavy, zda Salvádorci vůbec Bitcoinu rozumějí. Dosavadní průzkumy totiž naznačují, že většina obyvatel této země BTC nechápe.

,,Ve prospěch digitálních měn existují silné argumenty, ale podle mého názoru musí být stabilní, zvláště pokud se používají pro platby. To na kryptoaktiva však neplatí,” dodal.

Kryptoměny jako platidlo nevnímá ani Christine Lagardeová, šéfka Evropské centrální banky, která byla dříve hlavní představitelkou MMF. Lagardeová ve známém rozhovoru zdůraznila, že kryptoměny nejsou platební měny, ale jen vysoce spekulativní aktiva.

Mezinárodní měnový fond (MMF) tento týden vydal stanovisko, ve kterém vyjádřil znepokojení z kroků El Salvadoru v souvislosti s Bitcoinem. Hillary Clintonová, bývalá kandidátka na amerického prezidenta a první dáma USA za éry jejího manžela Billa Clintona, uvedla, že kryptoměny mohou být zneužívány Čínou a Ruskem k podkopání stability amerického dolaru a proto vyžaduje od regulátorů přísné regulace.

El Salvador však zatím tuto kritiku vážně nebere. Tento týden koupil dalších 100 BTC, čímž zvýšil počet spravovaných BTC na 1 220 BTC. Kromě toho prezident El Salvadoru Nayib Bukele minulý týden oznámil megaprojekt Bitcoin City, který bude financován prvními bitcoinovými dluhopisy v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Rozhovor o El Salvadoru

Adopci Bitcoinu v El Salvadoru se věnoval i nedávný rozhovor YouTube kanálu Zaujalo ma. Hostem Martina Gregora byl Josef Tětek, ambasador Satoshi Labs, který se zúčastnil nedávné bitcoinové konference v této středoamerické zemi:

Další zajímavé články

eToro kvůli obavám delistuje kryptoměnu Cardano (ADA) – Důvod k obavám?

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.