Connect with us

Nezaradené

Singapur povolil dva velké bitcoinové investiční fondy!

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Společnost Fintonia Group, která je regulovaným správcem investičních fondů v Singapuru státním regulátorem Monetary Autority of Singapore (MAS), včera oficiálně spustil dva bitcoinové fondy umožňující místním institucím lehkou expozici vůči Bitcoinu.

Fintonia Bitcoin Physical Fund a Fintonia Secured Yield Fund umožňují snadné a bezpečné se vystavení vůči Bitcoinu profesionálním akreditovaným investorům.

,,Fondy jsou již aktivní a investorům umožňují pravidelné upisování se a vyplácení, protože jde o otevřené fondy, které jsou velmi podobné podílovým fondům. Finanční prostředky jsou dostupné pouze pro akreditované investory,” uvedl pro portál Cointelegraph zakladatel společnosti a člen představenstva Fintonia Adrian Chng.

První fond Fintonia Bitcoin Physical Fund se zaměřuje na institucionální investory, kteří chtějí přímou expozici vůči Bitcoinu, která jim jej umožní ve velkém nakupovat, držet a prodávat. Tento fond je krytý skutečnými bitcoiny. ,,To znamená, že kupujeme skutečné bitcoiny a ne jeho deriváty,” zdůraznil Chng.

Druhý fond Secures Yield Fund poskytuje investorům snadný přístup k soukromým půjčkám zajištěným Bitcoinem. Bitcoin podle Chnga funguje jako výborný kolaterál pro půjčky. ,,Obchoduje se 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je vysoce likvidní s přibližně 30 až 60 miliardami dolarů denně. V případě potřeby se dá v porovnání například s komoditami a reálnými aktivy velmi rychle a snadno zlikvidovat,“ naznačil potenciál tohoto fondu pro tržní spekulanty.

Oba fondy využívají licencovaného depozitáře třetí strany, který spravuje bitcoiny k nim vázané. Investice jsou pojištěny proti krádeži i hackerům.

CEO firmy doplňuje, že fondy jsou přísně regulovány a zákazníci, kteří se do nich zapojí, musí projít procesem KYC (Znej svého klienta). Jsou určeny výhradně pro profesionální investory.

Vznik těchto dvou investičních fondů zaměřených na Bitcoin naznačuje, že Singapur myslí své ambice stát se globálním centrum kryptoměn velmi vážně. Místní regulační orgány vydaly již několik licencí spojených s legalizací obchodování kryptoměn v této zemi.

Další zajímavé články

eToro kvůli obavám delistuje kryptoměnu Cardano (ADA) – Důvod k obavám?

Klienti Mt. Gox obdrží 145 000 BTC. Zastaví to růst ceny Bitcoinu?

Nováček se nechal nachytat na známý podvod s kryptoměnami. Přišel o 3 bitcoiny, přibližně 178 tisíc dolarů

Od pádu trhů nás dělí jeden špatný report o inflaci, varuje respektovaný investor

El Salvador oznámil založení Bitcoin City – bude malým daňovým rájem

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.